گسترش فناوری همت

شرکت گسترش فناوری همت  در سال 1383 با  هدف تولید قطعات اتصالات لوله های پلی اتیلن برای شرکت پلی پارس تاسیس و در راستای گسترش فعالیت های خود از سال 1391 شروع به تولید محصول با برند خود کرد. شرکت گسترش فناوری همت پس از بررسی و کارشناسی بازار توسط کارشناسان R&D مجموعه و در پی درخواست هایی که از نمایشگاه های نفت، گاز و پتروشیمی و آب و فاضلاب توسط مسئولین در زمینه برش لوله های نفت و گاز در سال 1395 مطرح شد، شروع به طراحی ، تولید و ساخت  دستگاه برش سرد (کلدکاتر) اتوماتیک سایز "20 –"18 نمود و پس از حدود یکسال اولین نمونه ساخته شده را در نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی تهران به نمایش در آورد. با توجه به استقبال گسترده و مطرح شدن نیاز به سایزهای پر استفاده ، دستگاه دیگری با سایز "16-"10 طراحی و ساخته شد که این دستگاه در سال 1397 در نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی تهران به نمایش در آمد.

پس از آن بنا به درخواست شرکت نفت گچساران از مودول موجود در آن شرکت مهندسی معکوس شده و مدلی برای تست میدانی آن شرکت ساخته شد که پس از تائید به تولید رسید. در این طراحی ها سعی بر آن بوده که جوانب فنی و اقلیمی در نظر گرفته شود و امکان دسترسی به قطعات و لوازم یدکی به سهولت امکانپذیر باشد، تمام قسمت های این دستگاه در ایران ساخته و مونتاژ شده است و متناسب با نیاز بازار امکان تغییرات و اضافه کردن تجهیزات را دارا می­باشد. مشتری های این شرکت از زمان طراحی تا بهره برداری توسط گروه آموزش دیده و متخصص این مجموعه در موضوعات زیر پشتیبانی می شوند.

  1. طراحی قطعات در سایزهای خاص
  2. آموزش روش های اجرایی نصب و نگهداری
  3. آماده سازی ابزار و وسایل و تجهیزات مورد نیاز
  4. امکان پشتیبانی خدمات و محصولات توسط شرکت های بیمه و بازرسی

همچنین خاطر نشان می گردد این شرکت در فهرست بلند نفت AVL  می باشد و سابقه همکاری با شرکتهای نفت و گاز اعم از نفت و گاز زاگرس جنوبی ، نفت و گاز گچساران ، منطقه 10 عملیات انتقال گاز بوشهر ، منطقه 6 عملیات انتقال گاز هرمزگان ، پالایشگاه آبادان ، گاز آذربایجان شرقی ، گاز استان خوزستان ، شرکت بهر ه برداری نفت گاز آغاجاری  و .... را دارا می باشد.